MELİKGAZİ BELEDİYESPOR GELECEĞİN ŞAMPİYONLARINI YETİŞTİRİYOR

Melikgazi Belediyespor Tekvando takımında geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyor.

MELİKGAZİ BELEDİYESPOR GELECEĞİN ŞAMPİYONLARINI YETİŞTİRİYOR
10 Ekim 2020 - 22:17 - Güncelleme: 10 Ekim 2020 - 23:26
Melikgazi Belediyespor tekvando takımı Yavuz Sayan başantrenörlüğünde geleceğin şampiyonlarını yetiştirmeye devam ediyor.
 Çalışmalarına Tınaztepe tesislerinde devam eden Tekvando takımı haftanın her günü antrenman yapıyor. Kulüp öçalışmaları hakkında açıklama yapan Tekvando Milli Takım antrenörü, Türkiye Olimpiyata Hazırlık Merkezi Antrenörü ve Melikgazi Belediyespor Tekvando takımı antrenörü Yavuz Sayan, "Melikgazi Belediyespor Kulübü tekvando takımı 2 senedir faaliyette. Bu süreç içerisinde 2019 senesinde Türkiye Şampiyonalarında bütün yaş kategorilerinde tarihi bir başarı elde ettik. Takım olarak bütün kategorilerde şampiyonluklar elde ettik. Pandemi sürecinde bile boş durmadık. Bu çalışmalrın meyvasını geçen ay almaya başladık. Eylül ayında Eskişehir'de yapılan Deaf (İşitme Engelliler) Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda yıldızi genç ve büyüklerde 7 altın 1 gümüş 1 bronz madalya alarak takım halinde şampiyon olduk. Bu başarı ekip işidir. Melikgazi Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu, Belediye Başkan Yardımcımız ve Melikgazi Belediyespor Başkanı Yakup Yüksel'e çok çok teşekkür ediyoruz. İmkan veriliyor. Çocukların ve bizlerin sürekli yanındalar. Çocukalrımız pandemi sürecinde antrenmanlarını aksatmadı. Türkiye Şampiyonalarında bunların meyvesini aldık. Bizim hedefimiz Meikgazi Belediye bünyesinde hem Kayserimizi hem ülkemizi temsil edeceksporcu uyetiştirmek. Çok şükür ki 2019 yılında sporcuarımız Balkan Şampiyonluğu, Avrupa ikinciliği ve Avrupa üçüncülüğü elde etti. Melikgazi Bdlediyespor'un başarısı yurt dışına da taştı. Bu başarıda katkısı bulunan eşim Arzu Tan Sayan'a ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. 2021 yılında yapılacak olan Deaf Olimpiyatlarında ve Dünya Şampiyonalarında  altın madalya kazanarak İstiklal marşımızı söyletmek ve bayrağımızı göndere çektirmek istiyoruz" diye konuştu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • arzu yavuz
    5 ay önce
    Melikgazi Belediyespor Tekvando takımında geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyor dogru sözünde degil para peşindeler gonülsüz parayla çalıştıran utanmayan bir antrönör , baskanlara gazatelere ailenere sporculara yalan ile konuşan kişisinnn..... paraya tapana lanet olsun!