Kadın cinayetlerine 1 kurban daha

Aydın’ın Didim ilçesinde 10 Ekim tarihinden itibaren kayıp olan emekli hemşirenin polis tarafından gözaltına alınan erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Zanlı S.A.'nın"Çok sevdiğim için öldürdüm" dediği iddia edildi.

Kadın cinayetlerine 1 kurban daha
15 Ekim 2020 - 11:02
Edinilen bilgiye göre, Didim’de yaşayan emekli hemşire Hatice Tusu’dan (59) haber alamayan yakınları polise kayıp başvurusunda bulunduğu kaydedildi. 10 Ekim tarihinde Efeler Mahallesi’ndeki evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan 2 çocuk annesi Hatice Tusu’yu bulmak için polis ekipleri çalışma başlatmıştı. Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan incelemede Tusu’nun en son erkek arkadaşı S.A. ile buluştuğunu belirleyen polis, emekli hemşirenin erkek arkadaşını gözaltına aldı. S.A.'nın emniyetteki sorgusunda cinayeti itiraf ettiği, Tusu ile bir süre tartıştıktan sonra kavga ettiklerini ve boğazını sıktığını, burnundan kan gelmesi sonucunda da öldüğünü anladığını ifade ettiği kaydedildi.
Emekli hemşire Tusu’nun S.A tarafından Hisar Mahallesi Sağtur Plajı’na gömüldüğünün öğrenilmesi üzerine bölgede arama yapıldı. Ekipler bölgede yaptıkları çalışmalarda emekli hemşirenin cansız bedenini toprağa gömülü şekilde buldu. Emekli hemşirenin kesin ölüm nedeninin yapılacak olan otopsinin ardından belirleneceği kaydedildi.
Gözaltına alınan zanlı S.A'nın ifadesi üzerine yapılan çalışmalarda kadının cesedi bataklıkta bulundu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum