Reklam
Reklam

BİRİNCİ DALGANIN İKİNCİ PİKİNİ YAŞIYORUZ

Bakan Koca, koronavirüs konusunda uyarılarda bulunarak, "Uzun bir süredir koronavirüs aramızda zaman zaman duyarsız hale geliyoruz. Koronavirüsün birinci dalgasının ikinci pikini yaşıyoruz, bayramlar ve düğünlerdeki hareketlilik ve dikkatsizliklerimiz bizi bu eşiğe getirdi" dedi.

BİRİNCİ DALGANIN İKİNCİ PİKİNİ YAŞIYORUZ
02 Eylül 2020 - 21:36

KORONA 29 BİN 865 SAĞLIK ÇALIŞANINA BULAŞTI
Bakan Koca açıklamasının devamında "Ülke genelinde farklılıklar olsa da hastanelerimizin yükü artıyor. Sağlık çalışanlarımız bütün mesailerini bulaştırıcı hastalarla geçirmektedir. Başka insanlar için. 29 bin 865 çalışanımıza virüs bulaştı, 52 sağlık çalışanımız hayatını kaybetti" dedi. .
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel koronavirüs verilerini paylaştı. Son 24 saatte,24 yurttaş yaşamını yitirdi, bin 572 vaka tespit edildi. Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 6 bin 417'ye yükseldi. Koca'nın paylaştığı görsele göre toplam vaka sayısı ise 271 bin 705 oldu.
"SEZONUN İLK YARISI SEYİRCİSİZ OYNANMALI"
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nun sezonun ilk yarısının seyircisiz oynanması yönünde öneride bulunduğunu açıkladı.
Bakan Koca açıklamasında, "Futbol, Bilim Kurulu’nda gündeme geldi. Bu dönemde belli bir döneme kadar veya ilk yarısı için müsabakaların seyircisiz olması şeklinde bir öneri var. Seyircili olmaması, seyircisiz devam edilmesi şeklinde Bilim Kurulu önerisini yaptı" ifadelerini kullandı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum